ÖZGEÇMİŞ

Anasayfa

ÖZGEÇMİŞ

Avukat Fazilet Demirezen

ÖZGEÇMİŞ

İlk ve orta öğrenimini Kandıra’da, lise öğrenimini Tekirdağ ve İzmit Liselerinde tamamlayan Fazilet Demirezen, 1968-1972 yılları arasında İstanbul Hukuk Fakültesinde hukuk öğrenimini iyi derece ile tamamlayarak 1973 yılında Karabük’te serbest avukatlık yaşamına başlamıştır.
İstanbul Hukuk Fakültesi’nden Medeni Hukuk, Ceza Hukuku ve İdare Hukuku dallarında sertifika belgeleri almıştır.
İstanbul Hukuk Fakültesindeki eğitimi sırasında ayrıca Almanca Öğretmenliği yapmış olup, iyi derecede Almanca bilmektedir.

Türkiye Yardım sevenler Derneğinde 18 yıl boyunca yönetim kurulu üyeliği ve 2.başkanlık da yapmıştır. Yardım Sevenler Derneği Genel Başkanlığınca 1.Onur ödülü (altın madalya) ile ödüllendirilmiştir.

1999 – 2006 yılları arasında TÜBAKKOM – (Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu) Karabük Kadın Hukuku komisyonu başkanlığı görevine atanmıştır. Bu süre içinde öncelikle TÜBAKKOM Karabük Kadın Hukuku Komisyon Başkanlığı görevi ile birlikte Tübakkom Karadeniz Bölge Başkanlığı, 2004–2005 yılları arasında TÜBAKKOM Türkiye 4.Dönem Temsilciliği görevini üstlenmiştir. Başkanlık dönemi ile ilgili olarak TÜBAKKOM kitabını yayına hazırlamış olup, Barolar Birliği tarafından basılmıştır. Halen Tübakkom üyesidir.

18/19/20.Nisan.2003 tarihinde Ankara’da yapılan CEDAW toplantısına katılmıştır.

Av. Fazilet Demirezen Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Daughters of Atatürk – Atatürk’ün Kızları cemiyeti tarafından 5. GELENEKSEL ÖDÜLLER açıklanırken 2003 yılı “Atatürk Kızı” ödülüne layık görülmüştür.

Yücel Huzur Evi Koruma ve Yaşatma Derneği’nde Başkanlık görevini 2003 yılından bu güne kadar devam ettirmektedir.

2004 - 2006 yıllarında Karabük Barosu yönetim kurulunda görev almıştır. 2006 yılında Karabük Barosu Disiplin Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Fazilet Demirezen : Hukukun her alanında davalara bakmaktadır. Yoğunlukta olan işleri aile hukukunu ilgilendiren boşanma ve nafaka davaları, miras meseleleri, ticari davalar, alacak davaları, kooperatiflerle ilgili davalar, tazminat davaları, yabancı mahkeme kararlarının tenfizi ve icra takipleridir. Şirketlere hukuki danışmanlık ve sözleşmeli avukatlık da yapmaktadır.

Adresimiz

İnönü caddesi, Yeni Belediye İşmerkezi Kat: 1, No: 1
78100  Karabük

E-Posta adresimiz

info@faziletdemirezen.av.tr

Telefon numaramız

0 370 424 2613

Avukat Fazilet Demirezen

Bizi takip ediniz

Seçenekler

Hakkımızda

© Avukat Fazilet Demirezen. Her hakkı saklıdır.

Sayfa sorumlusu Nida Verkkopalvelu Tasarım HTML Codex